Skip to content Skip to footer
historia
Jsme tu pro vás již od roku 1995
Jsme tu pro vás již od roku 1995
Jak to všechno začalo?

Historie společnosti

Společnost GENERICA spol. s. r. o. byla založena v roce 1995 ve slovenských Piešťanech.

Cílem a přáním bylo vytvoření konzultační firmy, která by se zaměřovala na poradenskou činnost v oblasti doplňků stravy. Tři roky od založení společnosti však GENERICA rozšířila svoji činnost také na výrobu dietetických doplňků.

V průběhu svého působení pochopitelně obohacovala společnost GENERICA své výrobní portfolio, díky čemuž se může v současné době pochlubit uceleným sortimentem produktů. Postupovala od výroby základních lékových forem vitamínů a minerálů, až po přípravky z rostlinných výtažků, probiotika a preparáty s vysokou přidanou hodnotou. V rámci zkvalitňování svých produktů a rozšiřování portfolia zahájila společnost GENERICA i úpravu vitaminových forem. Dnes má v nabídce téměř všechny galenické formy: kapky, sirupy, šumivé tablety, cucavé tablety, potahované tablety, tvrdé a měkké želatinové kapsle, krémy, masti a tělové mléka. Do sortimentu přibyla i zdravotní pomůcka. Díky tomu bude portfolio produktů společnosti komplexně napomáhat k udržení Vašeho zdraví.

Důkazem, že společnost odvádí svou kvalitní práci s největší možnou svědomitostí a odborností, je také získání několika významných certifikátů.

Mezi ně patří například certifikát podle normy ISO 9001 a ISO 14001 z roku 2004 od certifikační společnosti Det Norske Veritas či certifikáty podle norem ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 13485 od společnosti LRQA (Lloydův rejstřík Quality Assurance Limited).

Potřebám, které vyplývaly z rychlého růstu společnosti, byla průběžně přizpůsobována i organizační struktura společnosti. Na základě toho se rozhodla GENERICA založit v roce 2010 pobočku v České republice pod názvem Generica Bohemia.

Na sklonku roku 2011 dokončila GENERICA modernizaci technologického vybavení. Tato inovace přinesla zrychlení a zefektivnění především v oblasti výroby moderních, kvalitních a vysoce účinných vitamínových kapek. V roce 2016 modernizovala technologii výroby tekutin a v roce 2018 prostory a technologii adjustace do blistru. Firma v rámci obnovování svého vybavení kladla důraz na ochranu životního prostředí, nově proto využívá ve výrobě i sluneční energii. Svým inovativním přístupem se tak zařadila mezi evropské špičky v oboru.

V současnosti je GENERICA největší slovenskou společností zaměřenou na výrobu doplňků stravy. Nabízený sortiment momentálně tvoří více než 60 různorodých přípravků, které jsou pravidelně exportovány také do České republiky.