Skip to content Skip to footer

Zapomínáte? Nejste soustředění? Vezměte si na pomoc přírodní novinku!

Máte pocit, že paměť už není to, co bývala? Zapomínáte, kam jste co položili, v kuse hledáte klíče nebo telefon? Zachovejte si dobrou paměť i ve vyšším věku, buďte bystří a soustředění. Pomůže Vám šalvěj!

Zřejmě jste dosud neslyšeli o účincích šalvěje na podporu paměti a koncentrace. Na světě existuje až 1000 druhů šalvějí a u dvou z nich (šalvěje levandulolisté a šalvěje lékařské) prokázaly klinické studie pozitivní efekt na zlepšení kognitivních funkcí – koncentrace, pozornosti a paměti. Konkrétně byly tyto účinky prokázány u esenciálního oleje ze šalvěje levandulolisté a extraktu z listů šalvěje lékařské.

Unikátní přírodní novinka Cognivia ™ IQ obsahuje první unikátní kombinaci těchto dvou šalvějových extraktů, které mají synergický účinek, tzn., že se vzájemně svými účinky podporují a v této jedinečné dvojici fungují ještě lépe! Esenciální olej ze šalvěje levandulolisté pomáhá udržovat koncentraci, pozornost a paměť, dále pomáhá udržovat paměť s přibývajícím věkem a zachovat kognitivní funkce. Šalvěj lékařská je účinným rostlinným antioxidantem. Prokázané bylo zlepšení krátkodobé i dlouhodobé paměti, koncentrace, zlepšení kvality paměti a rychlosti ukládání a vybavení si informací.

Studie * rovněž prokázaly, že účinek je okamžitý – už od 1 do nejméně 6 hodin po jednorázovém užití, a to díky specifickému mechanizmu účinku. Novinka Cognivia ™ IQ je tedy vhodná i pro jednorázové či krátkodobé užívání – například pro studenty ve zkouškovém období či pro manažery v období zvýšené pracovní zátěže. Díky speciální technologii zpracování šalvěji je novinka bezpečná a vhodná i na pravidelné užívání. Starším lidem pomůže lépe zvládat běžné denní situace, udržet si paměť a mentální zdraví s přibývajícím věkem. Cognivia ™ IQ je tedy vhodná pro všechny věkové kategorie nad 18 let.

30 kapslové balení najdete v lékárnách za doporučenou cenu 198,-Kč. Kapsle jsou rostlinného původu. Přípravek neobsahuje lepek, laktózu ani cukr. Objednávat můžete také na lékárenských e-shopech, například ZDE: Cognivia ™ IQ 

* Použité studie:

(1) N.T.J. TILDESLEY et al. Positive modulation of mood and cognitive performance following administration of acute doses of Salvia lavandulaefolia essential oil to healthy young volunteers. Physiology & Behavior 83 (2005) 699-709.

(2) D.O. KENNEDY et al. Eff ECTS of Cholinesterase Inhibiting Sage (Salvia offi cinalis) on Mood, Anxiety, and Performance on a psychological Stressor Battery. Neuropsychopharmacology (2006) 31, 845-852.

(3) A.B.SCHOLEY et al. An extract of Salvia (Sage) with anticholinesterase properties improves memory and attention in healthy older volunteers. Psychopharmacology (2008) 198: 127-139.

(4) N.T.J. TILDESLEY et al. Salvia lavandulaefolia (Spanish Sage) vylepšuje memory in healthy young volunteers. Pharmacology, Biochemistry and Behavior (2003) 75: 669-674.

(5) D.O. KENNEDY et al. Monoterpenoid extract of Sage (Salvia lavandulaefolia) with cholinesterase inhibiting properties improves cognitive performance and mood in healthy adults. Journal of Psychopharmacology. (2011) 25 (08): 1088-1100.

(6) NutriBrain research and technology transfert – Bordeaux (France)

Doplněk stravy. Pestrá, vyvážená strava a zdravý životní styl jsou důležité faktory Vašeho zdraví.