Skip to content Skip to footer

Unavené očI? Zhoršené vidění? Jak si udržet dobrý zrak?

Co vše má vliv na kvalitu zraku?

Oči jsou každý den vystaveny zvýšené zátěži, kterou způsobuje používání smartphonů, počítačů, sledování televize, řízení motorového vozidla, špatné nebo umělé světlo. Našemu zraku škodí i intenzivní sluneční záření, používání klimatizace a nesprávná životospráva (např. kouření). Změny vidění jsou spojeny i s věkem. Rohovka, čočka, sítnice a zrakový nerv podléhají stárnutí, což vede ke zhoršování zraku.

Jaký význam má lutein a zeaxantin pro náš zrak?

Lutein a zeaxantin jsou antioxidanty, které si organismus ukládá v oční makule, aby vytvořily ochrannou vrstvu – takzvaný makulární PIGMENT. Ten funguje jako vnitřní sluneční brýle. Chrání oči před škodlivým modrým světlem, které pochází z obrazovek počítačů, smartphonů nebo televizorů a před každodenním zatížením slunečním zářením. Makulární pigment navíc podporuje přirozené zrakové funkce jako zraková ostrost, citlivost na světlo, noční vidění. S přibývajícím věkem a vlivem různých faktorů koncentrace luteinu a zeaxantinu v očích postupně klesá. Získat je umíme pouze ze stravy (především ze zelené listové zeleniny). Výzkumy však ukazují, že jejich příjem ze stravy je u většiny lidí nedostatečný. Řešením, jak doplnit tyto potřebné látky, je užívání kvalitních a vhodných doplňků stravy s obsahem těchto látek.

V čem se nový Lutein Premium liší od ostatních přípravků na trhu?

Doplněk stravy Lutein Premium obsahuje čistý mikrokrystalický lutein a zeaxantin přírodního původu. Tento lutein je organismem snadněji vstřebatelný než lutein, který obsahují běžné přípravky. Jde o nejvíce testovaný lutein na světě, který má dokonce patent na absorpci škodlivého modrého světla. Lutein Premium navíc obsahuje vysokou dávku DHA (složka Omega 3 mastných kyselin) a zinek, které přispívají k udržení dobrého zraku. Je vhodný pro dospělé, děti od 10 let, těhotné i kojící ženy a diabetiky. Pro udržení dobrého zraku stačí užívat jednu kapsli denně!