Skip to content Skip to footer

Generica přichází na trh s novinkami, nabízí krém a mast na suchou pokožku

Společnost Generica, přední výrobce doplňků stravy, přichází na tuzemský trh s kosmetickou novinkou určenou na suchou pokožku. Inovativní složení masti a krému Calcium pantothenicum Generica umožňuje obnovit poškozenou kožní bariéru a zkracuje dobu hojení drobných poranění. Produkty jsou hypoalergenní, mohou je tak užívat těhotné ženy i malé děti.

Nové produkty společnosti Generica jsou určeny především pro osoby s dermatologickými problémy. Díky ojedinělému složení jsou mast i krém Calcium pantothenicum Generica vhodné pro ošetření ekzémů, dermatitidy či kojeneckých opruzenin. Zároveň poskytují úlevu při psoriáze nebo kožních zánětech.

„Nové produkty jsme vyvinuli na základě dlouhodobého mapování trhu. Známý název jsme obohatili o inovativní složení, a rozšířili jsme tak pole jeho použití,“ uvedla Klara Minczinger, produktová manažerka společnosti Generica, která se již více než 16 let specializuje na výrobu doplňků stravy. „Při výrobě jsme používali výhradně suroviny nejvyšší kvality. Součástí krému je čistý lékařský lanolin a v masti se nachází tělu vlastní látka urea, která je důležitá především pro osoby se suchou pokožkou,“ dodala Minczinger.

Použití i složení obou nových produktů se od sebe vzájemně liší. Calcium pantothenicum krém Generica pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku, snadno se roztírá a nezanechává mastný film. Calcium pantothenicum mast Generica je určena pro celkovou regeneraci i extrémně suché pokožky. Na kůži zanechává jemný film, který ji zvlhčuje. Zároveň zabraňuje odpařování vody z pokožky.

„Oba produkty, krém i mast, obsahují pH 5,5, které hraje důležitou ochrannou roli. Regeneruje pokožku a chrání organismus před pronikáním bakterií,“ uvedla Eva Stanislavská, marketingová manažerka společnosti Generica. „Hypoalergenní parfém krému i masti je pro ně zcela charakteristický. Neobsahuje alkohol ani žádné modifikované přísady, proto jej mohou používat i lidé s citlivou pokožkou,“ dodala Stanislavská.